X

Для більшості з нас авокадо – фрукт екзотичний, по популярності сильно відстає від бананів і мандаринів. А ось американці в своєму прагненні до оздоровлення витрачають на авокадо вже більше $ 900 000 на місяць, за словами «Тайм».

Авокадо – справжній суперфрукт, що містить в собі забійну дозу антиоксидантів і близько 20 важливих поживних речовин, включаючи вітаміни Е, К, магній і калій.
Авокадо їдять спортсмени і рекомендують лікарі, але далеко не всі поспішають використовувати його для схуднення. Справа в тому, що в авокадо багато калорій – в два рази більше, ніж в банані, який сам по собі не прийнято радити худне. В 100г авокадо міститься 160 ккал – це як третина шоколадної плитки.

Днями по інтернету прогриміла новина про те, що іспанська компанія Isla Bonita вивела новий, спеціальний дієтичний сорт авокадо. За заявою іспанців, в новому сорті, названому Авокадо-Лайт (Avocado-Light), міститься на 30% менше жиру, ніж в звичайному авокадо. Більш того, цей сорт зручний для виробника: він швидше дозріває і повільніше псується.

На сайті компанії вказано, що авокадо-лайт був отриманий шляхом селекції одного з сортів авокадо в особливих умовах. Подробиці не розкриваються. І, що важливо, зараз фрукти нового сорту доступні для придбання тільки в Іспанії.

Чарівний суперфрукт?

Як би не так. Пахне разводом.

Чому? Тому що головна користь авокадо для схуднення – в жирі.

Жир авокадо – це не той жир, який відкладається в тілі. Навпаки, він допомагає схуднути. У дослідженні, проведеному серед американців, було виявлено, що ті, хто їв не менш половинки авокадо щодня, важили в середньому на 3,5 кг менше, ніж ті, хто авокадо не їв. У них також були виявлено менший обсяг талії і на 33% менша ймовірність розвитку надмірної ваги або ожиріння.

Дія авокадо на організм до кінця не вивчено, але одне з пояснень полягає в тому, що «здоровий» мононенасичених жир, якого багато в авокадо, допомагає відчувати себе ситим.

Цю теорію підтверджують дослідження Університету Лома-Лінди (Каліфорнія, США). Результати показали, що додавання половини авокадо до їжі призводило до значного збільшення оцінки ситості серед учасників. У їдців авокадо також спостерігалося зменшення апетиту, яке тривало до п’яти годин.

Крім здорового жиру, авокадо забезпечують антиоксиданти, також впливають на схуднення. Авокадо допомагають боротися із запаленням.

Так, в іншому дослідженні учасники їли гамбургери з намазаним зверху авокадо і без нього; аналізи тих, хто їв бургер з авокадо, показали менше запальних з’єднань. У цих учасників спостерігалося поліпшення кровообігу, а рівень тригліцеридів (жирів в крові) був таким же, як і у тих, хто їв звичайний бургер.
Їжте звичайні авокадо і не заморочуватися.

Для вас ми збираємо кращі тренування, рекомендації по правильному харчуванню і звичайно ж гумор зі світу красивих, енергійних і здорових людей – таких як ми з вами!