Як правильно приймати л-карнітин для схуднення і чи працює він взагалі?

Сьогодні поговоримо про добавки, а точніше про л-карнітин. З’ясуємо, що це таке і розберемося, як приймати л-карнітин для схуднення.

У гонитві за стрункою і підтягнутою фігурою, люди часто хочуть прискорити процес досягнення цієї мети. Купують журнали про фітнесі і читають статті в інтернеті, звідки дізнаються про існування тих чи інших добавок, які допоможуть їм швидше схуднути або накачати м’язи. Якщо я вас запитаю, які добавки для жіросжіганія ви знаєте?!

Напевно ви назвете найочевидніше, схуднення. А якщо я запитаю, яке речовина, що входить до складу жіросжігателей або продається окремо вам відомо?! Ви, швидше за все, скажете, л-карнітин (левокарнітин). На даний момент саме ця добавка є самою розрекламованої і як наслідок популярною для жіросжіганія. Але давайте розберемося, чи так вона хороша?

Зміст

1 Що таке л-карнітин?
2 Форми випуску добавки
3 Способи застосування

Що таке л-карнітин?

Якщо коротко, то л-карнітин це замінима амінокислота, яка постійно присутня в організмі здорової людини і відповідає за транспорт жирних кислот у мітохондрії м’язової клітини, де в присутності кисню жир перетворюється в енергію і витрачається, тобто згорає.

Зі сказаного вище слід відзначити наступний момент: жирові тканини утилізуються тільки в присутності кисню, іншими словами хочете ефективно худнути, робіть кардіо!

Левокарнитину приписують безліч корисних властивостей, але не всім з них можна вірити, так як відсутня доказова база. Варто зазначити, що однозначно довести або спростувати ті або інші властивості досить складно.

З виявлених у ході досліджень позитивних властивостей можна привести:

  • Позитивний вплив на серцево-судинну систему. Так як ця добавка знижує рівень шкідливого холестерину, покращує метаболізм міокарда, а також має антиоксидантну дію
  • Підвищує стресостійкість організму
  • Допомагає уповільнити втрати м’язової маси в період сушіння (жіроспалювання)
  • Покращує відновлення після тренування

До властивостей, щодо яких існує недовіра з-за відсутності або несумлінного проведення досліджень, можна віднести і його анаболічну дію і жироспалюючу.

Для ясності розберемося, чому ж л-карнітин не впливає на процес жиросжигания лише від його прийому?! Справа в тому, що він завжди присутній в організмі, так як ми в потрібних кількостях отримуємо його з м’яса і молочних виробів, так само він синтезується в печінці і нирках і додатковий його приймемо з поза сам по собі, ніяк не збільшує його активність по доставці жирних кислот в мітохондрії для «спалювання».

Добавка буде працювати, тільки якщо у організму з’явитися необхідність у прискореному виведення жиру з організму. Без тренувань і дефіциту калорій л-карнітин не працює!

Не можна також заперечувати його непрямий ефект на процес схуднення, так як л-карнітін збільшує витривалість і відновлення, що дозволить вам тренуватися більше і швидше відновлюватися, а це в свою чергу, позначиться і на швидкості спалювання жиру.

На форумах часто обговорюється ця добавка, тількі завжди різняться, але щодо позитивного впливу на серце, судини, стійкість до стресів та іншим, виявленим в ході досліджень, властивостями, які я навів вище, думки форумчан сходяться і вони позитивні. Л-карнітин це добавка з великою кількістю корисних ефектів при цьому побічні ефекти практично відсутні.

Форми випуску добавки

На ринку існує л-карнітин чотирьох видів: рідкий, в порошку, в таблетках і капсулах. У кожного є свої переваги і недоліки щодо зручності прийому і ціни.

Добавки, що містять рідкий l-карнітин, зручні для прийому і продаються найчастіше в маленьких ампулах, 1 ампула = 1 порція. Зустрічаються ємності побільше, які доведеться самостійно дозувати, з допомогою ложки, наприклад, або відмірювати на око. По мені, варіант у вигляді ампул краще, адже погодьтеся, їх завжди можна взяти з собою закинувши парочку в кишеню У фірми Повер Систем як раз є такий продукт, називається L-carnitine 3000, містить 20 ампул зручних для прийому.

До мінусів добавок в рідкій формі можна віднести більш високу ціну в порівнянні з таблетками, порошкового та капсульної формою і наявність підсолоджувачів, ароматизаторів і барвників.

У порошковій формі левокарнітин хороший тим, що його можна додати і змішувати в одному шейкері з іншими добавками, наприклад, з протеїном. Ну і, звичайно ж, ціна менша ніж у рідкої форми.

Л-карнітин в капсулах і таблетках позбавлений усіляких смакових добавок та іншої хімії, в цьому головний плюс такої форми випуску.

Способи застосування

Про те, що таке л-карнітин ми поговорили, форми випуску я вам представив, залишилося розібратися, як же його приймати, щоб худнути.

Пам’ятаєте, я казав вам, що ця добавка буде працювати тільки при наявності правильного харчування з дефіцитом калорій і наявністю тренувань, в тому числі і кардіо? Сподіваюся, пам’ятаєте. Тому тільки після того, як ви запустили механізм жіросжіганія з допомогою тренувань і харчування, вам варто бігти в магазин за добавкою!

Дивіться не перестарайтеся з прийомом, хоча побічних ефектів від передозування карнітином не виявлено, все ж у довгостроковій перспективі, постійний прийом левокарнітину ззовні може знизити його вироблення в організмі. З цієї причини прийом варто розбити на курси, 1 місяць приймаєте добавку, 2 тижні відпочиваєте від прийому.

Дівчатам рекомендується приймати меншу кількість л-карнітину, унаслідок меншої маси тіла. Загальною дозуванням є приблизно 1-2 грама на добу. Необхідно розбити прийом на 2-3 частини. Першу частину прийняти з ранку натщесерце, другу за 30-40 хвилин до тренування. Рідку форму можна прийняти за 15-20 хвилин до тренування, так як вона швидше засвоюється.

Ще один прийом карнітину можна організувати прямо під час тренування, як не можна краще підійдуть ампули або напої, що містять дану добавку. У дні відпочинку вживайте карнітин з ранку і в обідній час між прийомами їжі, робіть це на голодний шлунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *