Все що потрібно знати про сонцезахисні окуляри

Значення сонцезахисних окулярів в сучасній медицині небагато недооцінене – їх звикли розглядати виключно як літній аксесуар. Насправді сонцезахисні окуляри виконують не лише свою пряму функцію

Про те, що очі можна захищати від сонячних променів, знали ще стародавні эксимосы. Від яскравого блиску білого снігу вони захищалися спеціальними пристосуваннями з дерев’яних паличок, іклів і кісток моржа, в яких робили вузьку щілину. Дві тонкі пластини з прозорого смарагду, сполучені бронзовими перегородками, знайшли і в гробниці Тутанхамона. А в Японії на голові носили спеціальні ремінці, до яких кріпилися «віконниці» для очей.

Офіційний випуск перших сонцезахисних окулярів налагодив… Наполеон Бонапарт!

Саме він замовив окуляри для своєї армії, яка відправлялася воювати в Африку.

І лише через 100 років, у 1929 році, окуляри від сонця стали випускатися на комерційній основі. Для американських пілотів ВВС необхідно було виготовити окуляри, які змогли б захистити очі від яскравого світла на великій висоті. Компанія BAUSCH&LOMB розробила окуляри з відбивають лінзами зеленого кольору, які затримували ультрафіолетові і інфрачервоні промені, але разом з тим гарантували високу чіткість зображень. Ці окуляри придбали таку популярність, що їх запустили у серійний випуск – не тільки для військових потреб.

Найцікавіше, що у сонцезахисних окулярів є медичні показання.

Не так давно офтальмологи з’ясували, що для зору шкідливо не тільки ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання, але і занадто яскраве світло. Ультрафіолет у високих дозах здатний викликати різні захворювання очей – починаючи від пошкодження кришталика та закінчуючи раком.

Рекомендують носити сонцезахисні окуляри і косметологи. Оскільки на яскравому сонці очі постійно знаходяться в напрузі, зіниці вимушено звужуються. Відповідно, очі мружаться, що призводить до появи «гусячих лапок», від яких позбутися досить складно: з мімічними зморшками, як відомо, боротися марно. А сонцезахисні окуляри не тільки перешкоджають появі мімічних зморшок, але і допомагають зберегти яскравою радужка ока.

Крім того, фахівці з акупресурі стверджують, що на переніссі людини розташовані особливі магнітні точки. На них натискають, якщо людина роздратована або агресивний, масаж перенісся сприяє розслабленню. Так що носіння сонцезахисних окулярів має багато позитивних функцій.

Ще більш важливо для здоров’я вибирати «правильні» окуляри, а для цього потрібно орієнтуватися в різновидах окулярів від сонця. Всього їх існує 5 типів.

Найпоширеніший і самий не медичний аксесуар – це косметичні окуляри, у яких навіть є позначка Cosmetic. Вони підкреслять імідж, але вони абсолютно марні: від сонячних променів вони не захищають.

Є ще універсальні окуляри, які рекомендують носити при середньому і сильному сонячному світлі. На їх етикетці найчастіше зазначено General purpose – вони повністю відповідають умовам освітленості, характерним для середньої кліматичної смуги.

Якщо ж ви збираєтеся високо в гори, в подорож за північною екзотикою або в місця з так званими «озоновыми дірками», варто звернути увагу на окуляри для сильного і яскравого сонця. Вони позначені написом High protection.

Особлива категорія сонцезахисних окулярів – окуляри з поляризованими лінзами. Їх необхідно носити водіям і любителям водних або зимових видів спорту. Вони повністю захистять очі від відблисків на поверхні мокрої дороги, на снігу і на воді.

Існують ще так звані «автомобільні» окуляри, які захищають від того, що б’є в очі світла, але при цьому дозволяють чітко бачити приладову панель автомобіля. У них затемнена тільки верхня частина лінзи.

Крім функціональної приналежності, велику роль грає і матеріал, з якого зроблені окуляри, – скло чи пластик. Звичайно, скляні окуляри володіють більшим ступенем захисту від ультрафіолету. Однак через крихкості вони небезпечні для дітей і адептів активного способу життя. Якщо ж хочеться тільки скляні лінзи, краще вибирати ударостійке скло.

Пластикові лінзи, які виготовляються з полікарбонатного або акрилового пластику, легко подряпати, тому їх потрібно зберігати у спеціальному футлярі. Крім того, високий рівень УФ-захисту можуть забезпечити тільки дійсно якісні пластикові окуляри. Їх ціна досить висока, але здоров’я того варто: звичайний пластик може непоправно нашкодити очам, тому що в ньому навантаження на очі сильно збільшується, що послаблює зір при постійному носінні.

Купувати окуляри від сонця, звичайно, потрібно тільки в оптиці. Висока якість очок «видає» напис UV-PROTECTION, нанесена на внутрішній стороні дужки. Справжні сонцезахисні окуляри повинні відображати А – і У-промені. Уважно придивіться і до оправі. Вона повинна добре тримати лінзи, бути в міру важкої і без викривлень і напливів.

Уважно поставтеся до вибору такого аксесуару, як сонцезахисні окуляри. Бережіть свій зір!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *