Вибір скельних туфель

Вибираючи собі скельні туфлі, насамперед визначитеся, який тип лазіння ви практикуєте найчастіше. Якщо ти ще не чув цінних вказівок, як правильно вибирати при покупці скельну взуття, значить ти всерйоз не цікавився покупкою туфель. Взагалі, кожен має своє уявлення про те, наскільки туфлі повинні бути тісними, як втім, і про те, що є біль — це задоволення або не зовсім.

Про розміри

«Слухай сюди, хлопчик. Твої туфлі повинні бути настільки тісними, щоб ти в них і стояти не міг»…
«Переконайся, що ти відчуваєш себе в них комфортно.»
«Ти чого робиш? ну хто надягає шкарпетки під скельники?»
«У тебе нога буде рости, бери відразу на розмір більше»…

Якщо ти ще не чув всіх цих цінних вказівок, значить ти всерйоз не цікавився покупкою скельних туфель. Взагалі, кожен має своє уявлення про те, наскільки туфлі повинні бути тісними, як втім, і про те, що є біль — це задоволення або не зовсім. Я не прихильник болю без особливої на те необхідності. І якщо це твої перші туфлі, дуже важливо, щоб вони були зручними.

Ось на картиночке показано, як приблизно виглядає нога в скельному туфлі. Симпатична, правда? Мені теж подобається. Взагалі-то це рентгенівський знімок жіночої ступні в нормальній жіночого взуття, але власне кажучи, тут ніякої різниці, твоя нога нічим не примітна в цьому плані. За розглядай цей знімок, перш ніж купити туфлі на розмір менше.

Корисні поради

Вибираючи собі скельні туфлі, насамперед визначитеся, який тип лазіння ви практикуєте найчастіше, а там вже дивіться.

Bouldering Slipper або velcro closure (тапочки для боулдерінгу)
Якщо ви помітили ось такий напис по-англійськи, то вона розшифровується так: ідеальні для лазіння боулдерінгових проблем на природному рельєфі і в залах, де вам, напевно, захочеться (і не раз) швидко зняти їх у перервах для відпочинку. Зазвичай на гумках, бувають і на «липі». Незручність в тому, що погано підібрані тапочки можуть зісковзнути з п’яти.

Тут, як завжди, попереду планети всієї Five.Ten зі своєю новою моделлю 5.10 Zlipper на блискавці. Уявляєте, є такі люди, які у них вже лазили, дуже, кажуть, зручно, можна застебнути блискавку повністю, якщо потрібно, щоб туфлі сиділи дуже тісно, а можна лазити і з растегнутой, на заминку-розминці, наприклад.

Unlined Sensitivity and flexibility

Чутливість і м’якість, ось основні якості, що дуже важливо на технічно складних і силових трасах. Майте на увазі, що туфлі з маркуванням unlined розтягуються при гарній шкарпетці майже на розмір.

Slip-lasted Sensitivity and flexibility

Призначені для лазіння довгих стінних сходжень і з дуже крутим, нависаючим скель. Взагалі, у туфлею з написом Slip-lasted тонка підошва, за рахунок чого і досягається їх м’якість і чутливість, ви завжди будете знати, куди поставили ногу. Переклеювати такі туфлі часто не вийде, а вони зношуються досить швидко, якщо ви лазите у них, звичайно.

Tapered, low profile toe box — Туфлі з завуженим носком.

Дозволяють стояти на найменших кишеньках і тріщинках. Однак при тривалому лазінні дуже часто виникає дискомфорт, так як пальці вимушено перебувають в дуже незручному становищі. Такі туфлі слід купувати розмір в розмір, або навіть трохи більше, для вашої ж користі і ефективного лазіння.

Cambered last — туфлі з вигнутою колодкою.

Так розподіляють тиск, щоб обмежити рух ваших пальців, примушуючи їх постійно зігнутими і обмежують чутливість. Задумані як туфлі для дуже крутих маршрутів і для лазіння по стендах. Бажання зняти їх виникає в ту ж мить, як вщелкнута остання відтяжка. У деяких таке бажання з’являється ще по дорозі до тренажера. Кріпіться, туфлі-то хороші, модненькие.

Приклади:

Cobra від La Sportiva

Ось чудовий приклад хороших м’яких тапочок. Ідеальна для коротких технічно складних боулдерінгових проблем.

Скельні туфлі La Sportiva Cobra orange
Скельні туфлі La Sportiva Cobra orange

Lace up closure (туфлі на шнурівці)
Звичайно, Velcro or slippers хороші і для спортивного скелелазіння, але шнуровані черевики краще сидять на ВАШІЙ нозі, рівномірно стискаючи її від носка і вище по всій довжині ступні. Лазити в них можете годинами. Дуже, дуже корисні туфлі для більшості скельних маршрутів.

Diamond від Five.Ten
Володіє всіма необхідними якостями, щоб називатися дуже хорошими туфлями. Мають жіночу спеціалізацію і ряд додаткових переваг, розраховані на вузьку ногу з високим взъемом.

Board lasted (жорстка підкладка)
Забезпечують вашої нозі підтримку на вертикальних, злегка нависають маршрутах, де можливі невеликі зацепочки для ніг, а також при необхідності заклинити ногу в тріщині. Board lasted-туфлі жорсткіші і більш зносостійкі, порівняно з Slip-lasted моделями. Менше розтягуються, і переклеювати їх можна практично нескінченно.

Hueco від Five.Ten
Кращий приклад туфель для стінних маршрутів, лазіння по тріщинах і плитах. До того ж вони оснащені спеціальною подушечкою під п’яту, в них можна навіть прогулюватися, завдяки цьому.

Що надіти на стенди?

Власне, коли лазиш в залі, вибір туфель залежить від того, що тобі більше подобається: або ти багато лазиш боулдерінг, або проводиш час, страхуючи люблячого-багато-полазити напарника, тоді бери тапочки — хоча б знімати-одягати швидко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *