Вчені розповіли, що подорожі змінюють мозок людини

В ході досліджень вченим вдалося встановити, що подорожі і відпочинок на природі позитивно впливають на наш мозок. Більш того, навіть короткочасні прогулянки здатні змінювати нашу мозкову активність в позитивну сторону.

Про те, що свіже повітря, відпочинок на природі і подорожі піднімають настрій і дарують позитивні емоції відомо давно. А ось вчені підійшли до цього питання з наукової точки зору. Дослідники довели, що активний відпочинок далеко від гаджетів і міської суєти, в буквальному сенсі здатний змінити мозок в кращу сторону.

Виявилося, що подорожувати і відпочивати на природі не тільки приємно, але і корисно. Вся справа в тому, що крім приємних вражень, такий вид дозвілля допомагає перестати переживати. Експерти стверджують, що кращий спосіб заспокоїться і подолати депресивний настрій – це на час «відключити» мозок. А найкраще вийти це зробити саме на природу.

Для підтвердження своїх гіпотез, вчені зібрали групу добровольців і попросили їх погуляти в лісі всього півтори години. По закінченню часу, у кожного з учасників експерименту дослідники зафіксували значне зменшення активності в префронтальної корі. Це зона мозку, яка відповідає за психічні захворювання.

Також вчені продемонстрували, як зміна мозку від подорожей позначається на повсякденному житті. Добровольців на пару днів відправили відпочити подалі від міського шуму. Також учасників попросили відмовитися на цей час від всіляких гаджетів. Після такого відпочинку волонтерам експерименту запропонували пройти творче випробування і вирішити кілька складних завдань. Виявилося, що рівень їх творчого мислення підвищився на 50%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *