Тяга верхнього блоку

Тяга верхнього блоку одне з кращих вправ для розвитку практично всіх м’язів спини. Проте основний акцент спрямований на розвиток найширших м’язів. Це базова вправа яке практично повністю імітує підтягування.

Тяга верхнього блоку відноситься до категорії базових вправ, оскільки тут приводяться в рух плечові та ліктьові суглоби. У підсумку працюють не тільки всі м’язи спини, але і задні пучки дельтоподібних м’язів, біцепси, довгі головки трицепсів і передпліччя.

1 Тяга верхнього блоку за голову

В даному варіанті вправи, навантаження з найширших м’язів, трохи зміщується на верхню і середню частину спини.

Початкове положення:

Візьміть рукоять широким хватом долонями вперед. Сядьте на тренажер, розташуйте стегна щільно під валиками. Стопи притисніть до підлоги.

Техніка виконання вправи:

• Тримаючи спину рівно, на видиху опустіть ручку вниз за голову, максимально зводячи лопатки разом.

• На вдиху повільно підніміть важіль у вихідне положення.

Не женіться за великими вагами. Головним у даній вправі є якість техніки виконання. Не сутультеся, не відривайте сідниці від лавки. Намагайтеся не зміщати навантаження на біцепси, а максимально задіяти м’язи спини.

2 Тяга верхнього блоку до грудей

Початкове положення:

Візьміть рукоять тренажера прямим широким хватом і сядьте на сидіння.

Техніка виконання вправи:

• На видиху підтягніть рукоять вниз (трохи нижче рівня підборіддя), трохи відхиливши тулуб назад.

• На вдиху поверніться у вихідне положення.

Під час тяги, виштовхує груди на зустріч руху рукояті. Плечі повинні рухатися назад і вниз, лопатки зводитися. Дуже уважно стежите за технікою, щоб працювали саме ті м’язи, які повинні, а саме – найширші м’язи спини. Щоб комплексно розвивати м’язи спини, виконуйте тягу верхнього блоку різними хватами. Тяга вузьким хватом змістить акцент на самий низ найширших м’язів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *