Тяга штанги в нахилі

Тяга штанги в нахилі – вправа, яка дуже добре підходить для додавання товщини спини і в цьому аспекті є чи не найкращим. Воно дуже добре впливає на розвиток верхньої частини найширших м’язів, ромбовидної м’язи, а так само нижній і середній частині трапецій. Прогрес у цій вправі дозволить вам також отримати поліпшення в таких видах спорту, як бокс, веслування, плавання, боротьба.

Головні працюючі м’язи:

• Найширші

• Великі круглі

• Ромбоподібні

• Трапецієвидні

Додатково працюючі м’язи:

• Біцепси

• Розгиначі хребта

Початкове положення:

Візьміть штангу хватом зверху, трохи ширше плечей. Злегка зігніть ноги і нахиліться тулубом вперед. Нахил повинен бути значним, тулуб практично паралельно підлозі. Руки прямі. Прогин у попереку.

Техніка виконання вправи:

• Зробіть вдих і на видиху, потужно, залишаючись в нахилі, опустіть штангу до торкання низу живота.

• Лікті і плечі максимально відведіть назад і зведіть лопатки.

• На вдиху повільно поверніться у вихідне положення.

Корисна інформація

Спина є однією з найважчих частин тіла, яку необхідно правильно тренувати. Так що добре концентруйтеся на техніці. Намагайтеся під час роботи концентруватися на найширших м’язах спини. Ви повинні зрозуміти і відчути як вони працюють. Не думайте про руках, вони вам потрібні тільки щоб тримати штангу. Основний рух плечима і лопатками. На вдиху – плавно вниз, на видиху – потужно вгору.

Якщо ви будете підтягувати штангу не до низу живота а до грудей, ви акцентовано пропрацюєте верхню і середню частину спини. А саме: ромбоподібні м’язи, трапецієвидні, задні пучки дельтоподібних, великі круглі і верх найширших.

Деякі спортсмени виконують тягу штанги хватом знизу. У такому варіанті виконання, ви можете сильніше відвести лікті назад і повністю опрацювати найширші м’язи, від верху до низу. Але все це суто індивідуально. Комбінуйте варіанти тяги штанги в нахилі, для максимальної ефективності.

Тяга Т-грифа, практично ідентично тязі штанги в нахилі, за винятком того, що, один кінець грифа прикріплений до підлоги або до рами тренажера. В результаті цього можна домогтися меншої величини шкідливого напруги в нижній області хребта.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *