Спорту всі віки покірні

Починати інтенсивні тренування на витривалість можна в будь-якому віці. Так вважають французькі фахівці.

Вивчення здорових чоловіків у «віці» показало, що інтенсивні вправи на витривалість дають чимало переваг для серця, незалежно від віку починаючого спортсмена. Позитивні сторони фізичного навантаження були очевидні у тих, хто почав займатися до 30 років і тих, кому перевалило за 40.

Проведене у Франції дослідження спостерігало 40 чоловіків, які не мають серцево-судинних факторів ризику, у віці від 55 до 70 років. Їм були запропоновані біг, їзда на велосипеді. Кожного учасника оцінювали за максимальної навантаженні, ехокардіографія в спокої і фізичних вправах, аналізували серцевий ритм.

Дослідники не виявили відмінностей в тестах на серцеву ехокардіографію у чоловіків різного віку. «Таким чином», сказав Девід Matelot, дослідник, «незважаючи на біологічні зміни з віком, серце все ще, навіть у віці 40, піддається зміні при тренуванні на витривалість. Після 40-річного віку серцеві показники не погіршуються».

Він додав: «Тренування на витривалість також корисні для щільності кісткової тканини, м’язової маси, для окисного стресу. І ці переваги більше, якщо навчання було розпочато в ранньому віці. Але ніколи не занадто пізно, щоб змінити свій спосіб життя і стати фізично активними. Це завжди буде корисно для серця і благополуччя».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *