Parkcycle Swarm: парк на колесах

Уявіть, що в будь-якому місці міста можна було б розбити парк для відпочинку? Уявіть, що ці парки утворювалися б з безлічі окремих пересувних частин? Звучить як уривок з науково-фантастичного роману, але ландшафтний архітектор Джон Білого (Американське співтовариство ландшафтних дизайнерів) і Тім Уолфер (Художній колектив N 55) вже винайшли щось подібне: збірний парк на колесах – своєрідний арт-об’єкт, який покликаний підвищити інтерес до велосипедів і озеленення міста.

Фірма Rebar, що займається міським проектуванням в Сан-Франциско, предствила своє дітище як «приводиться в рух людськими зусиллями пристрій з відкритою зеленої майданчиком, здатне швидко транформироваться і маневрувати в місті, орієнтованому на автотранспорт». На думку творців, велопарк ефективно видозмінює міський ландшафт, вносячи в нього до 4320 квадратних футів зеленої маси.

Державний художній колектив в Копенгагені вважає кожну окрему одиницю велосипедного парку частиною великої системи: «збірний велопарк можна вважати розробкою в стилі «Зроби сам», що є альтернативою схильним до руйнування будівель більшості міст світу». Згаданий колектив заохочує людей створювати власні велосипеди з галявинами і об’єднуватися в «поляни», надаючи їм відповідні конструкції. В покрокової інструкції проекту пояснюється, як зробити такий велосипед, враховуючи вимоги місцевих законів до велотранспорту. Звичайно, можна відійти від стандартів і винайти свій механізм.

У подібних експериментів є безліч назв: містобудування в стилі «Зроби сам», інтерактивне творчість в міському середовищі, вільний урбанізм, паблік арт, але всі вони виражають одну суть: поліпшення умов життя в місті руками самих мешканців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *