Огляд кращих тренажерів для прокачування грудних м’язів

Доброго вам часу доби, шановні читачі! Напевно, ви вже помітили, що кількість тренажерів у фітнес-клубах неухильно зростає. А відвідувачі з великим задоволенням віддають перевагу виконувати вправи в цих технологічних механізмах, ніж у зоні вільних ваг. У цьому немає нічого дивного.

Наприклад, ви хочете потренувати груди, для це потрібно робити жими лежачи, а це не завжди зручно. Доведеться шукати страхувального або на око розраховувати свої сили, а раптом розрахунок підведе, і ви опинитеся під важкою штангою. Саме тому, побачивши тренажер для грудних м’язів можна сміливо рухатися в його бік!

Зміст

1 Чим такі хороші тренажери для грудей?
2 Огляд тренажерів
2.1 Хаммер
2.2 Машина Сміта
2.3 Пек-Дек або метелик
2.4 Кросовер
2.5 Пулловер
2.6 Домашні тренажери

Чим такі хороші тренажери для грудей?

Тренажери для тренування грудних м’язів можуть стати в нагоді вам з ряду причин:

  1. Як заміна вільним ваг. Згадаймо ситуацію: ви прийшли в зал, хочете потиснути побільше, але нікого знайти на підстраховку. Не біда, прямуйте до тренажера «Хаммер» або в машину Сміта. Кількість залучених м’язів у роботу дещо знизиться, але в цілому ефект від таких вправ буде схожим!
  2. Як «добивочним» вправи. Ви добре попрацювали, хитаючи грудні, але організм вимагає останнього контрольного пострілу. Тут дуже до речі припадуть тренажери, максимально ізолюючі груди і дозволяють хорошенечко її розтягнути. Мова йде про метелику або Пік-Деці і кросоверах.
  3. Великі можливості для опрацювання цільової м’язи. Візьмемо, приміром, розведення з гантелями. Максимальне навантаження великі грудні м’язи отримають тільки в нижній частині траєкторії, коли руки розведені. У позитивній фазі при зведенні рук, навантаження буде істотно знижуватися. Зовсім інша картина спостерігається при використанні кросовера або метелики, де навантаження постійна протягом всієї траєкторії руху.
  4. У разі травм. Звичайно ж, після отримання якого-небудь ушкодження в області плечового поясу не варто продовжувати тренування навіть у тренажерах. Потрібно в першу чергу залікувати рани, а потім починати тренування. І ось тут дуже до речі припадуть метелики, кросовери, хамери та інші тренажери. Плюс їх у тому, що вони поставлять траєкторію руху і тим самим убезпечать від повторних ушкоджень.

Що ж, тепер вам відома користь тренажерів, але який від цього толк, якщо ви не бачили «звіра» в обличчя. Новачок так і зовсім може заперечити, що «Хаммер» це марка автомобіля: причому тут тренажер! Тому давайте познайомимося з залізом ближче.

Огляд тренажерів

Хаммер

Почнемо, мабуть, з найбільш відомих і улюблених хаммерів. За допомогою них ви не тільки прокачаєте всі області великих грудних м’язи, але і минете таку вправу, як жим на лаві з від’ємним нахилом. Жим головою вниз популярний серед фанатів тренажерки. Але у нього є свої недоліки. Головний з них це сильне підвищення тиску в голові через припливу крові. Хаммер вирішує цю неприємність, так як є сидячим тренажером.
Так виглядає тренажер акцентує навантаження на середній та верхній частині грудей:

А цей «звір» призначений для прокачування нижній (найсильнішою) частини грудей:

Як ви могли помітити, в хаммері рукояті рухаються незалежно один від одного. Це з одного боку добре, так як допомагає вчитися злагодженій роботі м’язів правої і лівої половини тіла. До того ж існує багато варіацій вправ з жимом однією рукою. З іншого боку новачкові може бути важко і некомфортно виконувати жими таким чином.

Машина Сміта

Винахід, що з’явився на світ ще у 50-х роках минулого століття. Машина Сміта по праву вважається одним з кращих тренажерів. Причина в його універсальності. Але зараз не про це, адже нас цікавить, як накачати грудні м’язи!

Сміт відмінно підійде як чоловікам, так і тендітним жінкам. По-перше, багато моделей оснащені системою противаг, які дозволять знизити вага грифа до пари кілограмів. По-друге, задана траєкторія руху грифа дозволить освоїти правильну техніку горизонтального і похилого жиму штанги.

Пек-Дек або метелик

Якщо перші два види тренажерів могли позмагатися з базовими рухами, то цей тренажер случит швидше ізолюючим і добивочным засобом.

Рух, що виконується в тренажері схоже з розведенням гантелей лежачи. Але у випадку Пек-Дека напружені м’язи навіть на завершальному ділянці руху, коли ваші долоні максимально близькі один до одного. Можете перевірити, що при аналогічному положенні рук з гантелями лежачи на лаві, м’язи практично не напружені.

Кросовер

Вправа нагадує метелика, але навантаження передається через трос і має дещо інше спрямування. Існує і ще одна відмінність. У тренажерах типу Пек-Дек рукоятки рухаються по заданій траєкторії (окружності), в кросовері у вас таких обмежень немає. Тому вправа технічно складніше виконувати. Часто порушується техніка, що може призвести до травми.

До речі, виконувати відомості в кросовері можна не тільки стоячи в нахилі, але і лежачи на лаві.

Пулловер

Саме по собі назву «пулловер» відноситься до вправи, але є тренажер, що дозволяє більш безпечно виконувати рух. Пулловер не можна назвати повноцінним вправою для тренування грудних м’язів. Але використовувати його в тренувальній програмі все-таки варто. Навіщо? Для розтягування грудної клітки, точніше м’язів, оперізують її.

Домашні тренажери

На завершення хотілося б розглянути кілька пристосувань з когорти домашніх тренажерів. Це твістер і easy curves. Вони компактні, прості у виконанні та використанні. Але підійдуть лише в якості тонізуючої навантаження. Численні відгуки, тому підтвердження.

Перший тренажер являє собою палицю з гнучкою середньою частиною. За рахунок цього палицю можна згинати руками в різних напрямках, задіявши при цьому грудні м’язи.

Другий тренажер, easy curves, виглядає схожим чином, але має дві рухливі рукоятки, що ковзають уздовж палиці. Проводячи аналогію, можна сказати, що тренажер виглядає як велосипедний насос, але двосторонній. Сподіваюся, аналогія вдалася.

На цій ноті я закінчую свій огляд, сподіваюся, він виявився корисним і інформативним для вас. Буду вдячний, якщо ви підпишіться на оновлення статей, а також порекомендуєте підписатися своїм друзям і товаришам по тренажерному залі. До швидких зустрічей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *