Поради початківцям бігунам

Всім привіт! В минулому році я почав захоплюватися бігом. Сам не знаю, як це сталося, адже я так не любив фізкультуру в школі. Пробігти 3 км для мене завжди було пеклом. Після школи я благополучно забув про бігу. Але ось 8 років потому, внутрішній голос підказав мені, що треба вийти в парк, і пробігти свій перший кілометр.

Ось так і почалося моє захоплення. За цей час я поступово збільшував відстань, і, нарешті, днями пробіг 10 км. Подолавши такий шлях, мені здається, я вже можу поділитися кількома порадами для тих, хто починає бігати або тільки планує.

Отже, мої 5 порад початківцям бігунам.

1. Бігайте тільки в спортивному взутті

Якщо є можливість придбати професійне взуття для бігу – відразу зробіть це. Але якщо такої можливості немає, то на перших етапах підійдуть будь-які кросівки. Але в подальшому, якщо ви плануєте бігати на більш значні відстані, то варто задуматися про придбання чогось серйозніше. Ваші суглоби і коліна скажуть вам спасибі!)

2. Поступово збільшуйте відстань

Більшість новачків, в тому числі і я, здійснюють одну й ту ж помилку – намагаються пробігти якомога більше, не звертаючи уваги на втому. У підсумку – біль у м’язах і суглобах, і найголовніше, не бажання виходити на наступну пробіжку.

Почніть з невеликої відстані. Навіть якщо ви відчуваєте, що сили ще є, зупиніться, адже біль у м’язах почнеться тільки на наступний день. І так поступово, без шкоди для організму, ви досягнете бажаних результатів. Дійте послідовно, і біг буде приносити тільки почуття задоволення і радості.

Я починав бігати з одного кілометра, а після кілька кіл проходив пішки для відновлення дихання.

3. Бігайте в помірному темпі

Ще єдиної поширеною помилкою є занадто швидкий темп. Краще всього на початку свого шляху чергувати біг з ходьбою, і кожен раз виходячи на пробіжку, збільшувати час бігу і зменшувати час ходьби. Незабаром ви відчуєте, що можете бігти безперервно. Таким чином, ви привчите своє тіло до навантажень поступово, без шкоди для організму.

4. Не забувайте про розтяжку

Розминка — це дуже важливо! Якщо ви не хочете отримати травму, розтягнення або вивих, обов’язково прислухайтеся до цієї поради.

Перед бігом краще підійдуть динамічні вправи для розігріву, а після – розтяжка. Вважайте це обов’язковим моментом всієї біговій тренування, і ніколи не пропускайте. Вправи перед бігом допоможуть розігріти м’язи і підготувати їх до навантажень, а розтяжка після бігу мінімізує біль в м’язах після тренування.

5. Міняйте маршрут

Монотонність у бігу – це одна з найпоширеніших причин відмови від пробіжок у новачків. Адже бігати навколо стадіону – це так нудно. Міняйте маршрут і місцевість! Наприклад, можна бігати в парку або по вулицях міста. Повірте, бігаючи по різних місцях, ви не будете помічати, як минув ще один кілометр!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *