Чи ростуть м’язи якщо вони не болять після тренування?

Привіт, моїм читачам. З появою болю в м’язах знаком кожен, незалежно від того новачок ви спорті чи ні. Хоча звичайно для тих, хто тільки починає свій спортивний шлях, відчувати дискомфорт – це неминучість всіх перших спортивних кроків. І якщо м’язи не болять після тренування у багатьох виникає логічне запитання: “Чому і чи нормально це?”.

Нормально, але не завжди. А коли? Читаємо нижче.

Зміст
1 Причини м’язового болю
2 Чому ж болю немає?
3 Чи можна займатися якщо ще є дискомфорт?

Причини м’язового болю

Розповім вам страшну таємницю. Молочна кислота тому не причина. Точніше вона не причина тієї ломоти, яка з’являється на наступний день після відвідування залу. І нехай закидають мене помідорами прихильники даної теорії. Так, все вірно, кислота утворюється під час інтенсивного фізичного навантаження. І з’являється вона тому, що під час роботи м’язів відбувається активне розщеплення глюкози в організмі. Глюкоза – це основне джерело нашої енергії. А кислота ж – це продукт її розщеплення.

Молочна кислота досить швидко виводиться з організму. Більша кількість під час виконання вправ, залишки на протязі години після. Неприємні відчуття печіння кислота викликає, але це саме ті відчуття, які приходять під час підходів і можуть зберігатися час після. Кращий спосіб їх позбутися – прийняти гарячу ванну.

Справжня причина ломоти, яка приходить на наступний день – мікророзриви м’язових волокон. Не варто їх лякатися. Це важлива частина процесу зростання мускулатури

Організм у відповідь на такі мікропошкодження починає активно відновлюватися і збільшувати число м’язових волокон. Зростання цей відбувається саме в момент відновлення, а не в момент роботи. Тому так важливо в кінці тренування провести затримку для плавного переходу до відновлення. А після заняття обов’язково треба дати тілу відпочинок.

Але будьте акуратніше і не переплутайте таку біль з травмою. Помірні больові відчуття – це добре, занадто сильні – це вже привід для занепокоєння.

Чому ж болю немає?

“No pain, no gain” – або дослівно “Ні болю, ні результату”. Цим висловом покривають себе більшість спортсменів. І як тільки не приходить ломота в м’язи після тренінгу, виникає питання: “Вони ростуть взагалі чи ні?”.

На це питання можна подивитися з двох позицій:

  • Для новачка дискомфорт – невід’ємна частина спорту. М’язи не адаптовані, які не треновані. І якщо ви тільки приступили до занять, але заповітного печіння немає – швидше за все, навантаження мала. Можете собі дозволити поступово її збільшувати. Ключове слово: “поступово”. Саме так вам вдасться уникнути травм, а мускулатура буде встигати відновлюватися і з’являться результати
  • Для фізично тренованого людини – відсутність печіння в м’язах не така вже й рідкість. Швидше за все, ви вже давно проводите тренування за заздалегідь продуманою схемою. Тіло вже легко переносить навантаження і повністю адаптувалися. Варто вам трохи змінити схему або збільшити підходи – і печіння знову з’явиться
    Але ні тих, ні інших відсутність дискомфорту після заняття не повинно засмучувати. Ніхто ще не довів в науковому співтоваристві, що мускулатура росте тільки в момент, коли болить. Ваше завдання побудувати заняття так, щоб відчуття після нього не змушували ходити на напівзігнутих. Помірний дискомфорт – нормально. Відсутність його – теж не завжди погано.

Хочете, щоб боліло? Трохи збільште навантаження або попрацюйте в наступний тренінг над іншою групою м’язів. Головне, це системний підхід і регулярність занять

Чи можна займатися якщо ще є дискомфорт?

Для початку треба оцінити, а реально це? Або від печіння не разгинаються ноги, не повертається голова, руки не можуть тримати навіть олівець, а в очах стоять сльози? Якщо останнє – це про вас, то звичайно краще відкласти тренінг на день або два.

Якщо біль помірна, особливого дискомфорту не викликає, то звичайно проводити тренінг можна. Але враховуйте, що мускулатура ще відновилася в повному обсязі. А значить якщо ми дамо їй сильне навантаження, ми втратимо ефект зростання волокон. Тому нехай тренінг буде легким. Нескладні вправи допоможуть вашій мускулатурі відновитися і поліпшать кровообіг.

“Найбільше чуттєва насолода, яке не містить в собі ніякої домішки і відрази, – це, в здоровому стані, відпочинок після роботи” – Іммануїл Кант. І хоч слова його не відносилися саме до занять спортом, посперечатися з ними не можна. Знайте міру, не доводьте своє тіло, і воно відповість вам красою.

А я все також буду підтримувати вас! Розповідайте друзям і підписуйтесь на оновлення сайту, бувай-бувай!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *