Бігаєте і не худнете, 5 найпоширеніших помилок

Що ви робите насамперед, якщо прагнете схуднути, але бачите, що ваги показують один і той же вага вже довгий час? Звичайно, збільшуєте кардионагрузки. Спробуємо пояснити, чому це не завжди правильне рішення.

Помилка № 1: ваші тренування одноманітні

Ваше тіло — приголомшливий механізм. Настільки неймовірний, що заточений під ефективність. Що це означає: якщо ви будете робити одні і ті ж вправи кожен день, вони будуть даватися вам легше з кожним днем і врешті-решт ви досягнете глухого кута.У випадку з бігом кожне тренування сприймається тілом як виклик, і після неї організм стає міцнішою. Нехай ви потієте і так само, як вчора, і так само сильно відштовхуєтеся від землі ногами, проте ваш метаболізм вчиться реагувати на це все дуже швидко. І з часом навчиться економити калорії, а не витрачати їх. Ось вам і перше «чому біг не завжди допомагає схуднути».

Дослідження, проведені в Університеті Тампи, виявили, що 45-хвилинне заняття на біговій доріжці при постійному темпі буде допомагати вам скидати зайве, але лише в перший час. Тому ще раз повторимо: ваш метаболізм звикає до навантаження, тому його потрібно як можна частіше дивувати.

Додайте до своїх пробіжок силові вправи, які змусять метаболізм працювати знову на максимумі. Повірте, вам доведеться витрачати багато сил на те, щоб відновитися після важкого сету з гантелями.

Помилка № 2: ви бігаєте довше, але не швидше

Одна з найважливіших складових кардіо — інтенсивність занять. Якщо ви простежите за тренуванням вашого друга, подруги, незнайомця, та кого завгодно, ви помітите, що майже всі вони вибирають такий темп, в якому зможуть втекти якомога довше. Звичайно, вони економлять сили. Але зате не витрачають жирові відкладення як паливо. Так що наступного разу, опинившись на біговій доріжці, еліпсі або велосипеді, постарайтеся збільшити навантаження хоча б ненадовго. Тобто чергуйте спокійне заняття з 10-30 секундами прискорення кожні п’ять хвилин.Дослідження в Університеті Західного Онтаріо порівняло дві групи. Перша виконувала від 4 до 6 30-секундних прискорень, в той час як друга бігла протягом 30-60 хвилин. І результати були дивовижними. Більше жиру змогла спалити саме перша група.

Так що пам’ятайте: практично всі вправи, які добре тренують витривалість, погано спалюють жир.

Помилка № 3: ви зациклені на кількості спалених калорій

Лічильники спалених вами калорій встановлені в кожному тренажері. Ну от скажіть, звідки їм точно відомо, скільки калорій ви спалили? Насправді вони куди частіше вводять нас в оману і приносять більше шкоди, ніж користі. І ось чому. Ці машини не знають вас особисто, ваш зріст, вага, спосіб життя, наявність жиру в організмі, в кінці кінців. І скажіть, чому вони беруться судити про те, скільки пончиків ви спалили під час чергової пробіжки? Повірте, ця інформація може бути дуже далека від істини.Протягом дня ви спалюєте певну кількість калорій — ви йдете до метро, валяєтеся на дивані, дивіться улюблений серіал… Подумайте про те, що ви витрачаєте калорії при будь-якому зручному випадку. А цей випадок є завжди. Але чи може це стати причиною не піти на тренування? Звичайно, немає.

Фізична активність дає організму дуже багато — і здоров’я тут на першому місці. Так що в залі насамперед зверніть увагу на тип вправ, які ви робите. Ваші м’язи, як трирічна дитина — дуже активні і потребують уваги. І якщо ви будете звертати увагу на них, тобто робити силові вправи крім бігу, вони допоможуть вам спалити зайвий жир.

Помилка № 4: ви не пробуєте інші кардіо

Тепер, коли ви знаєте, що м’язи важливі для спалювання жиру, продумайте тип вправ, які ви будете виконувати, щоб стати стрункішою. Якщо ви любите довгі пробіжки в спокійному темпі, поспішаємо вас засмутити, але саме вони «псують» м’язи і не дозволяють їм рости і розвиватися. Якщо ви додасте в свій звичайний біговій раціон тренування по горбистій частині дороги, навіть це не зможе порівняти біг з велосипедом, який краще спалює жир і швидше нарощує м’язову масу. І питання тут не в тому, що «біг не працює», а в тому, який спосіб попрощатися із зайвою вагою буде найбільш ефективним саме для вас.

Якщо ви хочете прийти у форму дуже швидко, замініть довгі пробіжки їздою на велосипеді на великій швидкості. Або сайкл-тренуванням.

Помилка № 5: ви бігаєте, надто багато (так, ви не помилилися, тут написано саме «багато»)

Цілком можливо, це звучить дивно, але ваш ефект плато може бути результатом дуже великої кількості бігу у вашому житті. Звичайно, вправи — це дуже важливий компонент здоров’я. Тим не менш вправи — це стрес для вашого організму, наслідки якого — спалювання зайвого жиру. Не забувайте, що цей процес контролюють ще й гормони. Зокрема, кортизолу, гормону стресу, який з’являється у вашому організмі у великій кількості під час тренування.У невеликих дозах стрес дійсно корисний для організму. Але хронічний стрес може привести до резистентності до інсуліну і змусити ваш організм зберігати жирові відкладення в області талії, незважаючи на те, що ви працюєте над їх звільненням дуже старанно.

Так що пам’ятайте, що бігуни на довгі дистанції можуть собі нашкодити — збільшення рівня кортизолу протягом тривалого часу може призвести до запалення, повільного відновлення, травм м’язів, створення ще більших жирових запасів і завдати шкоди вашій імунній системі.

Не забувайте правильно харчуватися, урізноманітніть свій тренувальний план і не зациклюйтеся на кардіо (години в день цілком достатньо). І, найголовніше, також не зациклюйтеся на одному лише бігу, будь ласка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *