Байкальський льодовий марафон – складний забіг довжиною 42 км

У перший день весни в Сибіру вже пройшло грандіозне спортивне змагання, в якому взяли участь не професійні спортсмени, а любителі. Байкальський льодовий марафон по праву вважається одним з найскладніших у світі, ось вже 10 років забіг проходить на озері Байкал. У змаганні беруть участь представники 50 країн світу, вони долають дистанцію в 42 км.

Девіз марафону: «За збереження чистих вод». Змагання входять до десятки найскладніших конкурсів у світі, оскільки учасникам доводиться боротися з дуже низькою температурою. Крижаний північний вітер і непередбачуваний клімат – ось головні проблеми, з якими стикаються бігуни. Хоча деколи марафонцям щастить, і Сибір зустрічає їх теплим сонцем та безвітряною погодою. Звичайно ж, ускладнює біг і поверхня озера, подекуди зустрічаються горбки і нерівності, а в деяких місцях марафонцям доводиться бігти по голому льоду, утримуючи рівновагу.

Безумовно, величезну роль грає ретельна підготовка до забігу: тренування і дотримання заходів безпеки. Маршрут складають, орієнтуючись на інформацію, отриману з супутника, щоб врахувати місця, де потенційно можливі тріщини льоду. Стверджують маршрут безпосередньо перед початком гонки. На однаковій відстані один від одного протягом всього шляху встановлені шість станцій з їжею і гарячим питвом.

У день забігу учасники збираються в селищі Листвянка, де базується табір. Звідти вони переправляються на протилежний берег Байкалу, щоб здійснити обов’язковий ритуал – задобрити Бурхана, духу озера. У Бурхана не можна просити перемоги, адже підкорити норовливий Байкал неможливо, варто лише запитати дозволу ступити на озерну гладь. Для ритуалу використовують склянку молока або чарку горілки, кроплять рідиною по чотирьох сторонах світу, роблять ковток і біжать з чистим серцем.

Марафон – лише частина зимових ігор, які проходять на Байкалі. Заходи навіть отримали символічну назву «Винтериада», Фестиваль байкальських північних ігор. Серед інших заходів – підлідна рибалка, льодовий гольф, льодове сафарі і екстремальне катання на лижах. Є й командні змагання: сніговий волейбол, баскетбол і футбол.

Місцем проведення змагань не випадково було обрано озеро Байкал. Це озеро знаходиться під егідою ЮНЕСКО, воно сформувалося близько 20-25 млн років тому. Його глибина – 1700 м, сьогодні воно на 90% забезпечує Росію питною водою. Товщина льодового покриву на озері зазвичай становить близько 1,5 м, так що воно здатне витримати вантажні автомобілі та інші транспортні засоби вагою до 10 тонн. Учасників забігу приваблюють мальовничі пейзажі, велич і краса Байкалу, так що число марафонців не зменшується, незважаючи на всі труднощі забігу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *