10 серйозних побічних ефектів голодування

Чи знаєте ви, що дієта, в якій головною умовою є голодування, може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям? Голодування може бути причиною різних серйозних захворювань, як психічних, так і фізичних. Хочете знати які саме тоді прочитайте цей пост і дізнайтеся про шкідливих і потенційно небезпечних побічних ефектах голодування.

Голодування — це стан, який супроводжується серйозним дефіцитом спожитих калорій. Голодування може бути штучно створене (жорстка дієта) або за наявності інших станів, таких як анорексія або булімія. Голодування також може призвести до серйозного недоїдання і порушити функцію і структуру ваших внутрішніх органів. Ви повинні спробувати утриматися від голоду, особливо під приводом дотримання дієти.

Давайте детально розглянемо деякі з несприятливих наслідків голодування.

Недоїдання

Це, можливо, самий несприятливий ефект добровільного або примусового голодування. Недоїдання — жахливий стан, яке зачіпає більшість дітей у країнах, що розвиваються. Голод зазвичай означає, що ви їсте мало. Це призводить до того, що багато поживні речовини та вітаміни виключаються з вашого раціону. Недоїдання призводить до нестачі мінералів і вітамінів і, як наслідок, у людини можуть розвиватися нічна сліпота (дефіцит вітаміну А), цинга (дефіцит вітаміну С) і навіть анемія (дефіцит заліза).

Зневоднення

Другий найбільш очевидний результат голодування. Так само, як недолік їжі викликає недоїдання, нестача води може викликати зневоднення. Зневоднення в свою чергу, призводить до проблем зі здоров’ям, наприклад, сухій шкірі, або інших, більш серйозних станів, таких як запор. Важливо пам’ятати, навіть якщо ви знаходитесь на голодній дієті, пийте достатню кількість води. Голодування і зневоднення виснажують запаси глікогену і порушують електролітний баланс.

Зниження швидкості метаболізму

Голодування може призвести до зниження швидкості метаболізму. Базальний рівень метаболізму — мінімальна кількість енергії, що витрачається організмом для підтримки власного життя в спокої. Ця енергія витрачається на дихання, кровообіг і перетравлення їжі. Дослідження показали, що голодування приводить до збільшення утворення атеросклеротичних бляшок і, як наслідок, порушення кровообігу в мозку. Інші дослідження показують, що голодування викликає зниження рівня базального метаболізму.

Порушення менструального циклу

Якщо ваша вага занадто низький, організм перестає виробляти естроген. Відсутність жиру гальмує перетворення холестерину в додатковий естроген в наших клітинах. Оскільки голод може призвести до порушення вироблення статевих гормонів, у першу чергу порушується цикл, аж до відсутності менструації.

Запор

Голодування також викликає запор у багатьох людей. Дослідження показали, що люди з низькою масою тіла потребують використання проносних препаратів або клізм. Вони, також частіше страждають від пролапсу прямої кишки з-за надмірного вживання проносними.

Зміни в структурі кісток

Голодуючий людина може продовжувати втрачати вагу із загрозливою швидкістю. Зміни в шкірі і м’язах абсолютно очевидні, але які зміни відбуваються в структурі кісток? Чи знаєте ви, що голодування може привести до зниження кісткової щільності. Зазвичай, коли людина сидить на дієті, обмеженою калоріями, його кістки реконструюються, щільність знижується, що призводить до крихкості і збільшує ризик перелому.

Втома

Одним з найбільш поширених побічних ефектів голодування є втома. Збалансоване харчування допомагає забезпечити організм енергією в першу чергу, а також знижує ризик інфікування та захворюваності. Голодування порушує баланс основних вітамінів і мінералів, уповільнює фізіологічні процеси, що також може призвести до втоми і відчуття слабкості.

Підвищення артеріального тиску

Недостатнє споживання поживних речовин і голодування можуть призводити до багатьох захворювань, одне з яких артеріальна гіпертензія. Коли ви голодуєте, калій, кальцій та вітамін D надходять у недостатній кількості, що призводить до підвищення артеріального тиску.

Електролітний дисбаланс

Недостатнє споживання поживних речовин призводить до електролітного дисбалансу. Рівень корисних мінералів, таких як калій, натрій, кальцій і магній, які сприяють правильній роботі серця знижується. Таким чином, якщо ви все-таки зважилися голодувати, доцільно вживати вітамінно-мінеральні комплекси.

Голодування мозку

Проведено багато досліджень про те, як голодування впливає на когнітивні здібності мозку і чому змушує відчувати себе пригніченим. Спробуйте пригадати, що ви відчуваєте, коли голодуєте, як ви дивитеся на навколишній світ.

Ми знаємо, що голодування може призвести до багатьох проблем, таких як зневоднення та втома, які погіршують ваші розумові здібності, а також роблять вас агресивними і нервовими. Голод робить вас менш стресостійкими, викликає почуття занепокоєння, дратівливості і може навіть призвести до депресії в деяких випадках.

Тепер, ви знаєте, як голод може негативно вплинути на ваш організм в цілому. Вибирайте збалансоване здорове харчування для підтримки вашого тіла у відмінній формі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *